Schedule & Results (Ennismore Eagles Girls Hockey)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
DateTimeTeamOpponentVenueScoreResult
Sep 15 20192:15 PMAtom B (U11)Peterborough Ice Kats Kinsmen
Sep 21 20195:30 PMAtom B (U11)Bancroft Lakefield-Smith Community Centre
Sep 28 201911:00 AMPeewee C (U13)Keene Keene Arena
Oct 02 20197:00 PMPeewee C (U13)Lindsay Oakwood Arena
Oct 03 20196:30 PMPeewee B (U13)Lindsay 6034 Lindsay Rec Complex
Oct 05 20195:30 PMAtom B (U11)Whitby Luther vipond
Oct 15 20197:00 PMPeewee B (U13)Peterborough Robert E Young Recreation Centre
Oct 18 20197:00 PMMidget B2 (U18)Bancroft North Hastings Community Centre
Oct 19 20193:30 PMAtom HL (U11)Lindsay Black Lakefield-Smith Community Centre
Oct 19 20194:30 PMAtom B (U11)Whitby Lakefield-Smith Community Centre
Oct 19 20195:30 PMPeewee B (U13)Cold Creek Lakefield-Smith Community Centre
Oct 20 201911:30 AMAtom HL (U11)Lindsay White Oakwood Arena
Oct 20 20195:00 PMAtom B (U11)Napanee Strathcona Paper Centre
Oct 21 20197:15 PMPeewee C (U13)Lindsay Lindsay Rec Complex
Oct 22 20195:00 PMAtom HL (U11)Peterborough 1 Robert E Young Recreation Centre
Oct 22 20197:00 PMPeewee B (U13)Clarington Robert E Young Recreation Centre
Oct 22 20198:00 PMBantam C (U15)Peterborough Memorial Centre
Oct 26 20195:00 PMAtom B (U11)Cold Creek Brighton King Edward Park Arena
Oct 27 201911:00 AMAtom B (U11)Oshawa Robert E Young Recreation Centre
Oct 27 20195:30 PMMidget B2 (U18)Napanee Frontenac Community Arena
Oct 28 20197:15 PMAtom HL (U11)Lindsay Black Lindsay Rec Complex
Oct 29 20198:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4184 Robert E Young Recreation Centre
Nov 02 20192:30 PMNovice HL (U7)Lindsay Lakefield-Smith Community Centre
Nov 02 20194:30 PMPeewee C (U13)Lindsay Lakefield-Smith Community Centre
Nov 03 201910:00 AMPeewee C (U13)Peterborough Maroon Robert E Young Recreation Centre
Nov 03 201911:00 AMMidget B2 (U18)Cold Creek Robert E Young Recreation Centre
Nov 05 20196:00 PMPeewee C (U13)Keene Keene Arena
Nov 05 20197:00 PMPeewee B (U13)Lindsay 6032 Robert E Young Recreation Centre
Nov 08 20197:15 PMAtom B (U11)Peterborough Ice Kats Kinsmen
Nov 09 20199:00 AMAtom HL (U11)Peterborough 2 Millbrook
Nov 09 20194:30 PMPeewee C (U13)Peterborough Grey Lakefield-Smith Community Centre
Nov 10 201912:00 PMAtom HL (U11)clarington Memorial Centre
Nov 10 20194:15 PMAtom B (U11)Lindsay Lindsay Rec Complex
Nov 10 20195:00 PMPeewee B (U13)West Northumberland Cobourg Community Centre
Nov 12 20197:00 PMAtom HL (U11)Lindsay Silver Ops Township Community Centre
Nov 12 20197:00 PMPeewee B (U13)Lindsay 6034 Robert E Young Recreation Centre
Nov 12 20198:00 PMMidget B2 (U18)Ennismore 6468 Robert E Young Recreation Centre
Nov 13 20198:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4184 Cobourg Community Centre
Nov 16 20194:00 PMPeewee B (U13)Durham West Lakefield-Smith Community Centre
Nov 16 20196:00 PMMidget B2 (U18)Cold Creek Brighton King Edward Park Arena
Nov 17 201911:00 AMPeewee C (U13)Peterborough Maroon Robert E Young Recreation Centre
Nov 17 201912:15 PMNovice HL (U7)Peterborough Green Kinsmen
Nov 17 20196:00 PMAtom HL (U11)Peterborough 1 North Crest Arena
Nov 19 20196:00 PMNovice HL (U7)Peterborough Orange Robert E Young Recreation Centre
Nov 19 20197:00 PMAtom B (U11)Lindsay Robert E Young Recreation Centre
Nov 23 20198:00 AMNovice HL (U7)Lindsay Lindsay Rec Complex
Nov 23 20191:00 PMPeewee B (U13)Lindsay 6032 Lindsay Rec Complex
Nov 23 20193:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4186 Baltimore
Nov 23 20195:00 PMAtom B (U11)Whitby Luther vipond
Nov 23 20195:30 PMPeewee C (U13)Keene Lakefield-Smith Community Centre
Nov 24 20192:00 PMPeewee B (U13)Napanee Strathcona Paper Centre
Nov 24 20193:30 PMAtom B (U11)Cold Creek RCAF Flyers Arena
Nov 24 20196:00 PMPeewee C (U13)Peterborough Grey North Crest Arena
Nov 26 20195:00 PMPeewee C (U13)Peterborough Teal Robert E Young Recreation Centre
Nov 26 20196:00 PMAtom B (U11)Cold Creek Robert E Young Recreation Centre
Nov 27 20197:00 PMPeewee B (U13)Clarington Garnet B. Rickard Recreation Complex
Nov 30 201912:00 PMPeewee C (U13)Keene Keene Arena
Nov 30 20192:30 PMAtom HL (U11)Peterborough 2 Lakefield-Smith Community Centre
Nov 30 20193:30 PMAtom B (U11)Napanee Lakefield-Smith Community Centre
Nov 30 20195:30 PMMidget B2 (U18)Napanee Lakefield-Smith Community Centre
Nov 30 20196:30 PMPeewee B (U13)Napanee Lakefield-Smith Community Centre
Dec 01 20199:00 AMNovice HL (U7)Lindsay Robert E Young Recreation Centre
Dec 01 201910:00 AMAtom HL (U11)Peterborough 1 Robert E Young Recreation Centre
Dec 01 201911:00 AMAtom B (U11)Peterborough Ice Kats Robert E Young Recreation Centre
Dec 01 201912:00 PMPeewee C (U13)Peterborough Maroon Robert E Young Recreation Centre
Dec 01 20191:00 PMPeewee B (U13)West Northumberland Robert E Young Recreation Centre
Dec 01 20193:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4186 Robert E Young Recreation Centre
Dec 03 20198:00 PMMidget B2 (U18)Ennismore 6468 Robert E Young Recreation Centre
Dec 03 20198:00 PMPeewee C (U13)Lindsay Ops Township Community Centre
Dec 05 20197:30 PMMidget B2 (U18)Peterborough Evinrude
Dec 09 20195:00 PMNovice HL (U7)Ptbo Orange Evinrude
Dec 10 20196:00 PMNovice HL (U7)Lindsay Ops Township Community Centre
Dec 10 20198:00 PMMidget B2 (U18)Ennismore 6468 Robert E Young Recreation Centre
Dec 11 20196:00 PMAtom B (U11)Peterborough Ice Kats North Crest Arena
Dec 11 20196:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4186 Cobourg Community Centre
Dec 12 20196:00 PMPeewee B (U13)Keene Keene Arena
Dec 14 20193:30 PMAtom HL (U11)Lindsay Silver Lakefield-Smith Community Centre
Dec 14 20194:30 PMAtom B (U11)Cold Creek Lakefield-Smith Community Centre
Dec 15 201910:00 AMAtom HL (U11)Lindsay Black Robert E Young Recreation Centre
Dec 15 20194:30 PMMidget B2 (U18)Cold Creek RCAF Flyers Arena
Dec 15 20196:00 PMAtom B (U11)Oshawa Campus Ice Centre
Dec 16 20195:00 PMNovice HL (U7)Ptbo Orange Evinrude
Dec 17 20195:00 PMNovice HL (U7)Peterborough Green Robert E Young Recreation Centre
Dec 17 20196:00 PMAtom B (U11)Lindsay Robert E Young Recreation Centre
Dec 17 20197:00 PMPeewee B (U13)Keene Robert E Young Recreation Centre
Dec 17 20197:00 PMAtom HL (U11)Lindsay Silver Ops Township Community Centre
Dec 18 20199:00 PMMidget B2 (U18)Peterborough Lakefield-Smith Community Centre
Dec 19 20196:30 PMPeewee B (U13)Durham West Delaney & O Brien Arena
Dec 20 20197:00 PMAtom B (U11)Bancroft North Kawartha CC
Dec 21 201912:00 PMAtom HL (U11)Lindsay White Oakwood Arena
Dec 21 20192:30 PMPeewee C (U13)Keene Lakefield-Smith Community Centre
Dec 21 20193:30 PMPeewee B (U13)Durham West Lakefield-Smith Community Centre
Dec 21 20195:30 PMMidget B2 (U18)Napanee Lakefield-Smith Community Centre
Dec 22 20199:00 AMNovice HL (U7)Lindsay Robert E Young Recreation Centre
Dec 22 201910:00 AMAtom HL (U11)Lindsay White Robert E Young Recreation Centre
Dec 22 201911:00 AMAtom B (U11)Bancroft Robert E Young Recreation Centre
Dec 22 201912:00 PMPeewee C (U13)Peterborough Teal Robert E Young Recreation Centre
Dec 22 20192:15 PMPeewee B (U13)Peterborough Kinsmen
Dec 28 20194:30 PMAtom B (U11)Napanee Lakefield-Smith Community Centre
Jan 04 20202:00 PMAtom B (U11)Oshawa Campus Ice Centre
Jan 04 20202:00 PMMidget B2 (U18)Keene Keene Arena
Jan 04 20203:30 PMAtom HL (U11)Lindsay White Lakefield-Smith Community Centre
Jan 05 202010:00 AMPeewee B (U13)West Northumberland Robert E Young Recreation Centre
Jan 07 20206:00 PMNovice HL (U7)Lindsay Ops Township Community Centre
Jan 14 20205:00 PMNovice HL (U7)Peterborough Orange Robert E Young Recreation Centre
Jan 15 20206:45 PMAtom HL (U11)Peterborough 1 Kinsmen
Jan 15 20209:00 PMMidget B2 (U18)Keene Lakefield-Smith Community Centre
Jan 16 20206:00 PMPeewee B (U13)Keene Keene Arena
Jan 18 20202:30 PMAtom B (U11)Bancroft Lakefield-Smith Community Centre
Jan 18 20203:30 PMPeewee C (U13)Peterborough Grey Lakefield-Smith Community Centre
Jan 18 20205:15 PMPeewee B (U13)North Durham Scugog Arena
Jan 18 20206:30 PMMidget B1 (U18)Peterborough Lakefield-Smith Community Centre
Jan 19 202010:00 AMAtom HL (U11)Peterborough 2 Robert E Young Recreation Centre
Jan 19 202011:00 AMPeewee C (U13)Lindsay Robert E Young Recreation Centre
Jan 19 202012:00 PMMidget B2 (U18)Bancroft Robert E Young Recreation Centre
Jan 19 20202:00 PMMidget B1 (U18)West Northumberland 4186 Cobourg Community Centre
Jan 19 20203:00 PMPeewee B (U13)Cold Creek Keeler Centre
Jan 21 20207:00 PMPeewee B (U13)North Durham Robert E Young Recreation Centre
Jan 21 20208:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4186 Robert E Young Recreation Centre
Jan 25 202011:00 AMMidget B2 (U18)Bancroft North Hastings Community Centre
Jan 25 20203:30 PMAtom HL (U11)Lindsay Silver Lakefield-Smith Community Centre
Jan 26 20206:45 PMPeewee B (U13)North Durham Scugog Arena
Jan 27 20207:15 PMAtom HL (U11)Lindsay Black Lindsay Rec Complex
Jan 28 20206:00 PMNovice HL (U7)Lindsay Ops Township Community Centre
Jan 28 20208:00 PMMidget B1 (U18)Napanee Robert E Young Recreation Centre
Jan 30 20206:00 PMNovice HL (U7)Ptbo Green Evinrude
Feb 01 20202:30 PMAtom B (U11)Napanee Lakefield-Smith Community Centre
Feb 02 202010:00 AMAtom HL (U11)Lindsay Silver Robert E Young Recreation Centre
Feb 02 20204:30 PMMidget B2 (U18)Cold Creek RCAF Flyers Arena
Feb 03 20207:15 PMAtom HL (U11)Lindsay Black Lindsay Rec Complex
Feb 04 20206:00 PMPeewee B (U13)Keene Robert E Young Recreation Centre
Feb 04 20208:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4184 Robert E Young Recreation Centre
Feb 05 20209:00 PMMidget B1 (U18)Cold Creek Lakefield-Smith Community Centre
Feb 08 20209:00 AMPeewee C (U13)Peterborough Maroon Memorial Centre
Feb 08 202011:00 AMPeewee B (U13)Keene Keene Arena
Feb 08 20202:30 PMAtom HL (U11)Lindsay Black Lakefield-Smith Community Centre
Feb 08 20203:30 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4184 Cobourg Community Centre
Feb 08 20203:30 PMNovice HL (U7)Peterborough Orange Lakefield-Smith Community Centre
Feb 09 202010:00 AMPeewee B (U13)Peterborough Robert E Young Recreation Centre
Feb 09 202012:00 PMMidget B2 (U18)West Northumberland 4184 Robert E Young Recreation Centre
Feb 09 20201:00 PMAtom B (U11)Napanee Strathcona Paper Centre
Feb 09 20204:30 PMMidget B1 (U18)Cold Creek RCAF Flyers Arena
Feb 11 20206:00 PMPeewee C (U13)Keene Keene Arena
Feb 11 20206:00 PMNovice HL (U7)Peterborough Green Robert E Young Recreation Centre
Feb 11 20207:00 PMPeewee B (U13)Keene Robert E Young Recreation Centre
Feb 12 20209:15 PMMidget B1 (U18)Peterborough Kinsmen
Feb 15 20202:30 PMAtom HL (U11)Lindsay White Lakefield-Smith Community Centre
Feb 15 20203:30 PMNovice HL (U7)Peterborough Orange Lakefield-Smith Community Centre
Feb 15 20204:30 PMMidget B1 (U18)Cold Creek Lakefield-Smith Community Centre
Feb 15 20205:30 PMPeewee C (U13)Peterborough Grey Lakefield-Smith Community Centre
Feb 16 20209:00 AMNovice HL (U7)Peterborough Green Robert E Young Recreation Centre
Feb 16 202012:00 PMMidget B1 (U18)Bancroft Robert E Young Recreation Centre
Feb 17 20207:15 PMAtom HL (U11)Lindsay Silver Lindsay Rec Complex
Feb 18 20206:00 PMPeewee B (U13)West Northumberland Robert E Young Recreation Centre
Feb 19 20209:00 PMMidget B1 (U18)Ennismore 6466 Lakefield-Smith Community Centre
Feb 19 20209:00 PMMidget B2 (U18)Ennismore 6468 Lakefield-Smith Community Centre
Feb 20 20208:00 PMMidget B1 (U18)Keene Keene Arena
Feb 23 202010:00 AMAtom B (U11)Peterborough Ice Kats Robert E Young Recreation Centre
Feb 23 202011:00 AMPeewee C (U13)Peterborough Teal Robert E Young Recreation Centre
Feb 23 20205:00 PMNovice HL (U7)Peterborough Green North Crest Arena
Feb 23 20207:00 PMMidget B1 (U18)West Northumberland 4184 Cobourg Community Centre
Feb 24 20207:00 PMMidget B1 (U18)Keene Keene Arena
Feb 24 20207:15 PMAtom HL (U11)Lindsay White Lindsay Rec Complex
Feb 25 20208:00 PMPeewee C (U13)Lindsay Ops Township Community Centre
Feb 25 20208:00 PMMidget B1 (U18)Cold Creek Robert E Young Recreation Centre
Feb 26 20209:00 PMMidget B1 (U18)Keene Lakefield-Smith Community Centre
Feb 27 20206:30 PMPeewee B (U13)Lindsay 6034 Lindsay Rec Complex
Feb 27 20208:00 PMMidget B2 (U18)Keene Keene Arena
Feb 28 20205:00 PMAtom B (U11)Peterborough Ice Kats Evinrude
Feb 28 20207:00 PMMidget B1 (U18)Keene Keene Arena
Feb 29 20205:30 PMAtom B (U11)Bancroft Lakefield-Smith Community Centre
Mar 01 202010:00 AMMidget B2 (U18)Peterborough Robert E Young Recreation Centre
Mar 01 20201:15 PMNovice HL (U7)Peterborough Green Kinsmen
Mar 03 20206:00 PMNovice HL (U7)Lindsay Ops Township Community Centre
Mar 03 20207:00 PMPeewee B (U13)Lindsay 6034 Robert E Young Recreation Centre
Mar 04 20206:00 PMPeewee B (U13)Peterborough North Crest Arena
Mar 05 20206:30 PMPeewee B (U13)Lindsay 6032 Lindsay Rec Complex
Mar 06 20207:00 PMAtom B (U11)Bancroft North Hastings Community Centre
Mar 07 20203:00 PMPeewee B (U13)West Northumberland Baltimore
Mar 07 20203:00 PMMidget B2 (U18)Bancroft Lakefield-Smith Community Centre
Mar 08 202011:30 AMPeewee C (U13)Lindsay Oakwood Arena
Mar 10 20207:00 PMPeewee B (U13)Lindsay 6032 Robert E Young Recreation Centre
Mar 22 202011:30 AMPeewee B (U13)Lindsay 6032 Oakwood Arena
Social Networking
Follow Us On
Follow Ennismore Eagles Girls Hockey on Twitter
- and -
Visit Ennismore Eagles Girls Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from ennismoregirlshockey.com on Wednesday, April 1, 2020 at 8:08 PM